на головну

центральна районна бібліотека

 • Нові надходження
 • Віртуальні виставки
 • Бібліотекарю
 • Акція "Книга - в подарунок бібліотеці"
 • Видатні постаті Сокальщини
 • Василь Бобинський

  бібліотека для дітей

  інтернет центр

  Пункт доступу громадян до інформації;

  творчість наших читачів

  корисні лінки

  наш край

  контакти

  архіви

  книга гостей


  багато цікавої інформації про м.Сокаль та Сокальщину можна прочитати, завітавши на сторінку

  www.sokal.lviv.ua Сокаль і Сокальщина

   

   

  Google

   

  RAM counter  Історія бібліотеки

  Віртуальні виставки

   

  „Краю рідний – колиска мрій, життя мого основа”

  „Краю рідний – колиска мрій, життя мого основа”

  Волиця. Комарів: Нелегка дорога до волі: фотоальбом/ авт. текст. Упоряд. Марія Король.- Сокаль, 2011.- 64с.: іл.

  Автор видання подає короткий нарис історії села Волиці від найдавніших часів до сучасності. В контексті матеріалу - відомості і про навколишні села: Комарів, Зубків, Переспу, Сокальщини. Значну увагу приділено персоналіям: про священників, діячів культури, освіти, господарства, борців за незалежність України і навіть учасників помаранчевої революції.
  Видання цінне і пізнавальне для кожного, кого турбує доля рідного краю.

   

   

  Лобай М. Молюсь за тебе краю рідний. Вірші.- Львів: Плай, 2010.- 150с.

  Авторка збірки „Молюсь за тебе, краю рідний” Марія Лобай із села Сілець Сокальського району. Вона не просто розповідає про світ, що її оточує, але й живе усіма радощами і болями свого села, свого краю, своєї країни. Її вірші - не лабіринти словосполучень. Вони змістовні, самобутні, хвилюючі і дуже щирі.
  Основний стержень збірки – громадянська лірика. Любов до своєї землі трепетна і свята. Вона пронизує вірші, в яких оспівана краса рідної Батьківщини.

   

   

   

  Дах І. Біла хата. Поезія, пісні.- Львів: Край, 2008.- 104 с.

  У збірку поезій і пісень відомого поета із Жовківщини, члена Української Асоціації письменників Ігоря Даха ввійшли пісні, музику до яких написав композитор Василь Сторонський, та поезія різноманітної тематики, с особливо виразно звучать мотиви кохання, туги та ностальгії за минулим, філософські роздуми про смисл життя і роль людини на землі.

  Для усіх , хто любить пісню і ємке поетичне слово.

   

   

   

  Кузьмак Г. Дорога до себе: збірка поезій /Ганна Кузьмак. – Львів: Плай, 2010.- 120с.: іл..

  Вірші Ганни Кузьмак відверті, щирі і по-дитячому безпосередні. І в цьому їх неповторний шарм. Читаючи їх, ніби занурюєшся у щось таке до болю рідне, тобто пережите, але, на жаль, призабуте, знівельоване часом, як у далеку пору юності. Про ці вірші хочеться сказати – вони пахнуть Україною.

  У новій збірці Ганни Кузьмак „Дорога до себе” кожен знайде для себе щось своє, утаємничене.

   

   

  Павлова М. Могутність і велич твою пізнаю: збірка поезій.- Хлів чани. 2010.- 09с.: іл..

  Перша поетична збірка бібліотекаря із села Хлівчани Марії Павлової нагадає кожному , що найбільша таємниця людини – вона сама: її незбагненна любов і ненависть, сила і слабкість, гординя і рабська покірність, мудрість і непорозуміння буття. У збірці виплеканих роками поезій вона наважилася відкрити своє серце широкому загалу читачів.

  Збірка Марії Павлової стане не одному розрадою в сумні хвилини, порадницею, залишиться у кожному серці і зачепить найпотаємніші струни душі кожного.

  Соколиний край: альманах: 50-річчю „Колосу” присвяч.- №7.- Сокаль: Вісник, 2007.- 290с.:іл..

  Черговий сьомий номер альманаху літераторів Сокальщини „Соколиний край” присвячений 50-літтю з дня народження Сокальського літературно-мистецького об’єднання „Колос”.

  27-ма авторами представлена рубрика „Поезія і проза”. В рубрику „_ когорти „Колосу” увійшли твори тих, хто започаткував літературно0мистецье об’єднання. Рубрика „2007 – рік Книги” вводить нас в читацький світ захоплень: що і як читали ми з вами. Альманах „Соколиний край” збирає і ростить творче зерня нашого краю.

   

   

  Третій горизонт /Шахтарський літературно-мистецький альманах №2 .- Львів: Ліга-Пресс, 2010.- 148с.

  В альманасі „Третій горизонт” представлені не тільки поети і прозаїки однойменного об’єднання, а й письменники Львівщини. У творчості поетів переплелася тема кохання з темою моралі, смислу життя та шахтарської праці. Тому, що кожен із авторів в якійсь мірі причетний до нелегкої шахтарської долі.

  Для широкого кола небайдужих до художнього слова читачів.


   

   

  Гоць П.Н. За синій Буг летять пташки: Недоспівана пісня Ярослава Кортка: Нарис про творчу співпрацю композитора Ярослава Кортка і поета Петра Гоця.- Луцьк: Настир” я, 2011.-196с., іл..

  У нарисі „За синій Буг летять пташки: Недоспівана пісня Ярослава Кортка” розповідається про творчі стосунки Сокальського композитора Ярослава Кортка, який передчасно пішов з життя, і поета, лауреата премії ім.. Лесі Українки Житомирського обласного Фонду культури Петра Гоця протягом 1986-2008 рр. Автори створили за цей час два десятки пісень, серед яких найпопулярніші „Пісня про Сокаль”, „Гімн Володимиру”, „Леся”, „Моє село”, „Степан Бандера”, „Гущанська баркарола”, „Турія”, „Тобі, Волине, радощі мої”, „Якби не був я на війні” і один із найбільш зворушливих творів – „Засиній Буг летять пташки”, який і дав назву книзі. З нарису постає широка палітра життя представника творчої інтелігенції, як в радянських умовах, так і в умовах Незалежної України.

   

   

   

  Сокальському волейболу – 80: буклет /упроряд. Р. Новацький.- Сокаль: Вісник, 2010.-48с.: іл..

  В книжечці-буклеті відображена історія Сокальського волейболу. З часів заснування Петром Саноцьким , до наших днів, як волейбольна команда „Сокіл”, що успішно виступає в першості України. Про спортсменів, що прославили Сокальський волейбол і відомих за межами України. Видання ілюстроване світлинами.


   

   

  Гнідець З. З неба високости: поезії , проза /З. Гнідець; упоряд. Л. Бенедишин.-Львів, 2011.-284с.

  Збірка поезій і прози Захара Гнідця – творчий спадок вчителя за фахом, поета за покликанням пронизана любов’ю до краси природи, до людей, насамперед найдорожчих - дружини, дітей, онуків. Тонкий лірик, філософ, знаючий і мудрий акцентує в своїх поетичних творах на духовність в людині, як вищу сутність.

  З ініціативи дружини і дітей, та завдяки допомозі тих, хто знав, цінив і шанував Захара Гнідця видана ця збірка.

   

  Сокальська центральна районна бібліотека ім. В.Бобинського