багато цікавої інформації про м.Сокаль та Сокальщину можна прочитати,
завітавши на сторінку
Історія бібліотеки
Віртуальні виставки
„Світ істини та духовності”
Громик В. Деревяні церкви Львівської області.-Львів, 2014.-448с.;іл.
Це видання – перша ластівка запланованої серії „Дерев’яні церкви Галичини”. У книзі, яка подається як ілюстрований каталог, до вашої уваги пропонуються фотографії та історичні довідки про всі 780 дерев’яних церков на території Львівської області [зокрема Сокальського району], збудованих до 1970-х років, більшість з яких особисто відвідані та зафіксовані автором книги протягом шести років.
Світ істини та духовності митця Анатолія Покотюка: альбом / відпов. за вип. Л. Моравська; передм. В.Жишковича.-Львів: Логос, 2011.-56с.; іл.
Це видання – спроба відкриття для широкого загалу дивовижний світ творчості самобутнього митця із Сокальщини Анатолія Стратоновича Покотюка, якому вдалося пластичними засобами художнього дерева ретроспективно відтворити візуальний ряд найшановніших українських ікон.
Несу свій хрест: світ істини та духовності митця Анатолія Покотюка: альбом / авт. текст. Н. Покотюк; худ. ред. І. Мартинець-Бачина.-Сокаль-Львів, 2011.-35с.; іл.
Творчість Сокальського митця, художника, різьбяра, поета, богослова та філософа Анатолія Покотюка . У альбомі представлені твори автора. За 40 років плідної праці Анатолій Покотюк створив десятки циклів художніх робіт.
Сокальська вишивка:[альбом] / авт. упоряд. Н. Гаврилів; вид. Ю. Николишин. -Львів:Апріорі, 2015.-28с.;іл.
В альбомі представлені фотографії , схеми орнаментів та кроїв давніх Сокальських сорочок з фондової збірки Музею народної архітектури та побуту у Львові. Видання розраховане на викладачів і студентів художніх навчальних закладів , дослідників української вишивки, майстринь і широкого кола шанувальників народного мистецтва.
Сокальська Шевченкіана: альманах „Соколиний край”/ ред. В. Полянчук, Л. Бенедишин.-Сокаль: Вісник, 2014-2015.-117-118с.
З ініціативи членів Сокальського літературно-мистецького об’єднання „Колос” підготовлено і видано збірник поетичних творів про Кобзаря „Сокальська Шевченкіана” як спеціальний тематичний випуск альманаху „Соколиний край” №14. До колективної збірки, окрім доробку членів ЛМО „Колос”, увійшли вірші авторів, котрі нині мешкають поза межами Сокальщини, однак не поривають незримого зв’язку з рідними теренами.
Пуківський Ю. Весняна календарно-побутова обрядовість українців історико-етнографічної Волині :монографія/ Юрій Пуківський – Львів, 2015 . – 312 с.;іл.
Досліджено одну з важливих ділянок народної культури українців історико-етнографічної Волині - весняну календарно-побутову обрядовість. Виокремлено структурні компоненти весняного циклу народного календаря, окреслено ареальні межі поширення культурно-побутових реалій. Визначено регіональні особливості та локальну специфіку весняної обрядовості українців Волині, простежено процес трансформації календарних свят весняного циклу впродовж XIX - початку ХХІ ст. З'ясовано сучасний стан побутування традиційних весняних звичаїв та обрядів у середовищі волинського селянства". Для етнологів, фольклористів, культурологів, а також усіх, хто цікавиться народною культурою українців.
Лещук Т. Світло великих надій: докум. повість з гімназійних часів.-Львів: Місіонер, 1996.-480с.