багато цікавої інформації про м.Сокаль та Сокальщину можна прочитати,
завітавши на сторінку
Історія бібліотеки
Історія бібліотеки
Сокальська районна бібліотека була створена в 1945 році. Вона знаходилась у приміщенні по вул.Шептицького,63. На цей час в м. Сокалі працювала районна бібліотека для дітей, якою завідувала п.Каша О.О.
В різні роки зав.районною бібліотекою для дорослих працювали:
Гучок Олександра Іванівна, Гучок Надія Данилівна, Шкодіна Антоніна Василівна, Білякова Поліна Миколаївна, Гавриленко Алла Миколаївна, Павленко Тетяна Михалівна, Журавльова Поліна Миколаївна, Рябічева Людмила Никонорівна, Приступенко Галина Володимирівна, Геращенко Галина Володимирівна, Гарнова Надія Олексіївна. З червня 1970 року на посаду зав.районною бібліотекою для дорослих призначена Музика Стефанія Михайлівна, яка до цього працювала методистом районної бібліотеки. З 1977 року Стефанія Михайлівна очолила централізовану бібліотечну систему і працювала директором до червня 1999 року. З 1999 року бібліотеку очолює Тетяна Петрівна Лобода.
З липня 1963 року центральна районна бібліотека носить ім’я Василя Бобинського.
З 1967 року районна бібліотека для дорослих перенесена в приміщення по вул.Січових стрільців, 1, в якому знаходиться по даний час.
З серпня 1959 року в практику роботи районної бібліотеки впроваджується надання методичної допомоги бібліотекарям. Методистом була призначена Гарнова Надія Олексіївна.
1977 рік став новим етапом у розвитку бібліотечної справи Сокальщини. В січні 1977 року була створена централізована система державних масових бібліотек Сокальського району, яка налічувала 86 бібліотек з книжковим фондом 689869 прим.книг. і облуговувала 66214 читачів.на той час в системі працювало 99 бібліотечних працівників.
Завдяки створенню ЦБС покращився кількісний та якісний склад книжкових фондів бібліотек. Змінилась структура ЦРБ: відкрились нові відділи: методично- бібліографічний, відділ комплектування та обробки літератури, відділ облуговування та відділ організації використання єдиного фонду ЦБС.
ЦРБ здійснює централізоване комплектування, обробку та облік літератури, каталогізацію книг, інформаційне та довідково-бібліографічне обслуговування читачів через єдиний фонд та МБА.
Крім стаціонарних бібліотек була ствона мережа позастаціонарних форм обслуговування :пункти видачі, пересувки, які організовувалась на підприємствах міста і району.
З часу здобуття нашою державою незалежності масова робота системи зазнала суттєвих змін. Пріоритетними напрямками стали популяризація літератури про національне відродження України, відновлення історичної пам’яті, виховання національної свідомості через ознайомлення читачів з традиціями та звичаями українського народу тощо.
В бібліотеках системи обладнані куточки по народознавству, де зібрані старовинні речі домашнього вжитку, вироби народних умільців, матеріали з історії міста, села.
З 1 серпня 1980 року розпочинається робота по переведенню книжкових фондів і каталогів на ББК.
З 1999 року ЦРБ розпочала надання платних послуг населенню. В читальному залі запроваджено нічний абонемент, де читачі за невелику плату мають змогу отримати потрібну книгу чи журнал додому.
Структуру центральної районної бібліотеки складають 4 відділи:
обслуговування
методично-бібліографічний
комплектування та обробки літератури;
організація та використання єдиного фонду централізованої бібліотечної системи;
та Інтернет-центр, який є складовою частиною методично-бібліографічного відділу.
Фонд бібліотеки нараховує понад 47 тис. примірників книг українською та іноземними мовами.
Протягом 2002 року бібліотека надала свої послуги 3,8 тис. користувачам.
На 2003 рік передплачено 15 назв газет та 15 назв журналів.
У штаті бібліотеки12 бібліотечних працівників, з них 4 з вищою, 7-середньою спеціальною освітою.
Розширюється можливості по обслуговуванню читачів. З 20 грудня 2002 року в ЦРБ працює Інтернет-центр, відкриття якого стало можливим завдяки перемозі Сокальського фонду розвитку “Сокіл” у конкурсі проектів Посольства США в Україні “Інтернет для читачів публічних бібліотек “(LEAP – ІІ). Згідно проекту 2002-2004 рр. Посольством США оплачується вартість Інтернет-зв’язку, праця системного адміністратора, навчання користувачів.
П’ять комп’ютерних місць забезпечують безкоштовну роботу наших читачів в Інтернеті протягом 1години. Користувачам центру надаються також сервісні послуги, а саме: індивідуальне консультування на робочому місці, допомога в процесі пошуку інформації, роздрук матеріалів, навчання роботі у мережі Інтернет.
На сьогоднішній день централізована бібліотечна система налічує 74 бібліотеки зі штатом бібліотечних працівників – 92. Вони обслуговують понад 49 тис. читачів. Книжковий фонд бібліотек системи становить 568.9 тис. прим. книг.