на головну

центральна районна бібліотека

  • Нові надходження
  • Віртуальні виставки
  • Бібліотекарю
  • Акція "Книга - в подарунок бібліотеці"
  • Видатні постаті Сокальщини
  • Василь Бобинський

    бібліотека для дітей

    інтернет центр

    Пункт доступу громадян до інформації;

    творчість наших читачів

    корисні лінки

    наш край

    контакти

    архіви

    книга гостей


    багато цікавої інформації про м.Сокаль та Сокальщину можна прочитати, завітавши на сторінку

    www.sokal.lviv.ua Сокаль  і  Сокальщина

     

     

    Google

     

    RAM counter



    Інтернет центр

    Інтернет - центр

     

    Звіт про роботу Інтернет-центру 2010 р.

    На сьогоднішній день Інтернет-центр Сокальської ЦРБ це сучасна інформаційна установа, що сприяє професійному, та особистісному розвитку громадян. Кожний користувач бібліотеки має можливість безкоштовно користуватися Інтернетом. Одне з основних завдань Інтернет-центру - забезпечення оперативного доступу читачів до різносторонньої інформації. Інтернет-центр бібліотеки створює рівні можливості для пошуку інформації людей різних соціальних верств населення і допомагає становленню та розвитку їхньої загальної інформаційної та інтелектуальної культури.
    Тематика запитів відвідувачів найрізноманітніша: стан економіки, передвиборча політика, освіта, зайнятість населення, оплата праці, пошук роботи, підготовка до навчального процесу, новини, спорт, погода та інше. Студенти та школярі використовують Інтернет для пошуку курсових, рефератів.
    Протягом року в Інтернет-центрі проведено багато цікавих заходів. Це екскурсії в Інтернет-центр, віртуальні подорожі, уроки – практикуми активних користувачів та інші.
    Суттєво активізувалась довідкова робота, значно зросло виконання складних інформаційних довідок. Мережа Інтернету дозволяє розширити коло джерел виконання інформаційних довідок, кількість яких з кожним роком збільшується. Серед них такі:
    ? На допомогу абітурієнту
    ? Швидкий пошук реферату
    ? Вибір професії за допомогою Інтернет
    ? Молодіжне законодавство України
    ? Поширення ВІЛ/СНІД в Україні зростає
    ? Програми «Чекай мене» - пошук людей
    ? Розмаїття світу моди
    ? Пільги багатодітним матерям
    ? Візуальна психодіагностика
    Вже стало традиційним проведення віртуальних уроків для учнів учбових закладів міста. Цікаво і змістовно пройшов віртуальний урок для учнів Сокальської гімназії віртуальний урок "Вивчення англійської мови через Іnternet". Інтернет-мандрівка веб-сторінками для учнів школи №5 "Країнами та континентами".
    У приміщенні Інтернет-центру бібліотеки поновлено постійно діючі інформаційно-ілюстративні виставки "Куточок США" та "Інтернет до Ваших послуг".
    Бібліотекарям Інтернет-центр надає можливість ознайомитися з досвідом провідних бібліотек, порівняти і оцінити свою роботу.
    Інтернет-центр надає постійну допомогу в підготовці і проведені засідань клубу за інтересом "Клуб юних любителів художнього слова", який діє при юнацькому абонементі ЦРБ.

    З метою кращого задоволення потреб користувачів постійно видаються рекомендаційні списки сайтів. Підбір сайтів допомагає в освоєнні фахових навиків і знань, дає певні підказки для здійснення професійної діяльності, можливість завжди бути в курсі новин, кращого досвіду:
    ? "Законодавча інформація в Іnternet"
    ? "Молодіжні організації України "
    ? "Пошук роботи в Internet"

    Звіт про реалізацію проекту „Інтернет-центр для читачів Сокальської центральної районної бібліотеки” LEAP CONNECT за період з 16.04.2005 по 30.09.2006

    ЗВІТ ПРО ПРОВЕДЕНІ ЗАХОДИ
    • Для користувачів Інтернет-центру, які небайдужі до проблем навколишнього середовища в жовтні 2005 р. пройшла екологічна година. Також, розроблено буклет з рекомендаційним списком сайтів “Наш спільний дім - природа”;
    • З учнями 9 класу Сокальської школи-Інтернат в грудні 2005 р. відбулась віртуальна екскурсія з історії України по сторінках Інтернету. Учні переглянули багато сайтів, на яких розміщена інформація про історію нашої країни;
    • На книжкових стелажах поновлено посилання із рекомендованими тематичними списками сайтів на теми:
    - Хімічні науки;
    - Фізичні властивості Землі;
    - Електронні бібліотеки світу;
    - Духовний розвиток суспільства;
    - Діяльність митців Сокальщина;
    • Розроблено інформаційний буклет „Європейський Союз”;
    • Підготовлено пам’ятку читачеві з рекомендаційним списком сайтів про творчість українського актора Івана Миколайчика, якому в цьому році виповнилося б 65 років від дня народження;
    • 20 грудня 2005 року Інтернет-центр Сокальської центральної районної бібліотеки святкував третю річницю свого існування. Приміщення Інтернет-центру було святково прибране, а всім користувачам, які відвідали центр протягом дня було подаровано невеличкі сувеніри у вигляді блокнота та ручки.
    • Для студентів Сокальського ліцею в лютому 2006 р. проведено огляд сайтів „Уїк-енд в Інтернеті”. Вони переглянули сторінки туристичних агентств України, де ознайомилися з пропозиціями відпочинку у різних куточках світу;
    • За період тривання LEAP-Connect відбулося два навчання-практикуми в Інтернет-центрі груп незайнятого населення району з Сокальської РК ТСО України, які проходили навчання операторів комп’ютерного набору;
    • Фахівцями Інтернет-центру створена і постійно підтримуються власна WEB-сторінка, на якій ми висвітлюємо роботу районної та дитячої бібліотек; робимо підбір матеріалів, які можуть використовувати бібліотекарі в своїй роботі, це – тематичні виховні години, сценарії свят, а також історичні огляди подій та святкування релігійних та державних свят із рекомендаційним списком сайтів;
    • На сторінці бібліотеки працює проект "Бібліотека. Влада. Населення", тут накопичується інформація від місцевих органів влади: рішення районної ради, розпорядження райдержадміністрації, списки депутатів до міської та районної рад, списки політичних партій та громадських організацій, які діють в районі;
    • В грудні 2005 –січні 2006 рр. Інтернет-центром спільно із часописом "Храм Серця" та телерадіокомпанією "Сокаль" було проведено вікторину "Ерудит", яка проходила в три тури: І – "Найкращих знавець історії книжкової справи", ІІ – "У світі Інтернет" та ІІІ – "Чи уважний ти читач". Переможців було нагороджено енциклопедіями з різних галузей знань.
    • Спільно із порталом "Сокаль і Сокальщина" при підтримці ТРК “Сокаль” та часопису “Храм серця”, розпочато новий проект з робочою назвою "Історія Сокальщини в фотографіях". До уваги користувачів вже представлено 183 фотографії, настаріша фотографія датується 1898 роком. http://www.sokal.lviv.ua/halereia-galery___1_1.html.
    • В закладці "Творчість наших читачів" митці нашого краю мають можливість показати свої твори користувачам, а на сторінці дитячої бібліотеки в закладці "Юні таланти" представлені роботи читачів дитячої бібліотеки, які взяли участь у Всеукраїнському конкурсі "Моя мала Батьківщина".
    • Здійснюється адміністрування центру - перевірка на віруси, аналіз журналів роботи Internet Explorer, аналіз вмісту папок "Мої документи".
    • Ведеться документація щодо обліку роботи Інтернет-центру: журнал попереднього запису, журнал обліку читачів.

     

    ВПЛИВ ПРОЕКТУ НА ЦІЛЬОВУ ГРУПУ ОСІБ
    Користувачами Інтернет-центру є представники найрізноманітніших верств населення – студенти – 35%, учні – 29%, службовці (вчителі, підприємці, медичні працівники, держслужбовці) - 33%, безробітні – 3%. З кожним користувачем проводиться попередня консультація, ознайомлення з правилами користування Інтернет - центру, виявляється рівень його комп`ютерної грамотності. Багато з них вперше сіли за комп'ютер у нашому Інтернет-центрі. Навчання роботі в Інтернет в нас не проводиться, але для таких користувачів обов'язково надаються консультації. І вони приходять до нас ще і ще. В нас є "Книга скарг і пропозицій", в якій немає жодної скарги, а лише подяки.
    Віковий склад користувачів розподіляється таким чином: юнаки та дівчата 14-20 років – 40%, молодь 21-30 років – 31%, люди середнього віку – 29%.
    В нашому Інтернет-центрі побувало і чимало іноземців, це гості з Італії, Німеччини, Нідерландів, Іспанії, Польщі, Австралії, Нігерії, Індії, а також волонтери Корпусу Миру із США.

    РЕЗУЛЬТАТИ ПРОЕКТУ

    • На сьогодні наша бібліотека сприймається громадянами як сучасна інформаційна установа, що сприяє їх професійному, громадському та особистісному розвитку.
    • Кожний читач бібліотеки, попередньо записавшись, може впродовж 1 години безкоштовно мандрувати Інтернетом.
    • Завдяки проекту одне з основних завдань бібліотеки - забезпечення читачів оперативним доступом до різносторонньої інформації – набуло реальності.
    • Інтернет-центр бібліотеки створює рівні можливості у пошуку інформації для людей різних соціальних верств населення і допомагає становленню та розвитку їхньої загальної інформаційної та інтелектуальної культури.
    • За час роботи проекту LEAP CONNECT кількість користувачів складає більше 2,5 тис. Цьому сприяла активна робота по рекламі Інтернет-центру на сторінках місцевих ЗМІ.
    • За 4 роки дії Інтернет-центру бібліотечні працівники здобули навики роботи із комп'ютером та навчилися шукати та опрацьовувати інформацію із Інтернет.
    • Проект дав змогу розширити інформаційне наповнення WEB-сторінки бібліотеки, а також дав можливість розказати про себе, про свої проблеми та досягнення.
    • Завдяки проекту бібліотечні працівники отримали можливість використовувати досвід інших бібліотек в своїй роботі.


    Напевно, не має бібліотеки, яка б не хотіла оперативно і найповніше задовольнити потреби користувачів. Тому колектив Сокальської ЦРБ взяв участь в конкурсі " Інтернет для читачів публічних бібліотек", оголошений відділом преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Проект отримав грант і в грудні 2002 року було відкрито Інтернет-центр, який протягом 2 років забезпечував безкоштовний доступ до всесвітньої мережі Інтернет всіх категорій користувачів. Проект було написано за інформаційної і технічної підтримки Сокальського фонду розвитку “Сокіл”.

    Читачі бібліотеки мали можливість безкоштовно користуватися послугами Інтернет-центру, розширюючи свій світогляд, збагачуючись знаннями та інформацією. Створення Інтернет-центру в районній бібліотеці дозволило значно розширити коло наших читачів, а це представники органів влади та управління, громадських партій та організацій, вчителі загальноосвітніх шкіл, робітники, керівники малого та середнього бізнесу, школярі, студенти.

    Скористувалися послугами Інтернет –центру не лише сокальчани, а й жителі району. Станом на серпень 2003 р. зареєстровано 783 користувачів.

    17 вересня 2004 року закінчилась дія гранту, але ми продовжуємо надавати Інтернет-послуги впроваджуючи платні послуги. Малозабезпечені та інваліди обслуговуються безкоштовно. Завдяки використання всесвітньої мережі Інтернет в Сокальській центральній районній бібліотеці покращився доступ до інформації більш, як для тисячі користувачів, збільшився потенціал бібліотеки в наданні різноманітної інформації і звичайно значно зросла якість обслуговування читачів, оскільки до наявних друкованих матеріалів бібліотеки додались електронні повнотекстові видання.

    Інтернет допомагає задовольнити найрізноманітніші запити читачів на інформацію, в тому числі і на ту, що відсутня в бібліотеці. А питання з якими звертаються користувачі різноманітні: від типових, простих до найскладніших: це і перегляд політичних та економічних новин, пошук рефератів, курсових, автомобільні новації, застосування новітніх технологій у медицині, пошук текстів улюблених пісень тощо. Користувачам Інтернет-центру надаються послуги із запису інформації на дискету і оптичний диск, роздруку матеріалів, набір тексту. Розробляються різноманітні пам'ятки. Рекомендаційні списки WEB сторінок для полегшення пошуку в Інтернеті знаходяться на "Столі віртуальних довідок", який постійно поповнюється згідно запитів читачів.

    Для учнів розрорблено підбірку WEB сторінок по шкільній програмі, де вони могли почерпнути цікаву інформацію для себе. А для тих, хто обирає професію проводився огляд сайтів "Вищі учбові заклади України", складались рекомендаційні списки WEB - сайтів всіх вузів в Україні, де можна отримати вищу освіту. Крім того, учні одержували прості навички роботи в Інтернеті. Протягом двох років мали можливість навчитись 87 груп користувачів по 8 чоловік кожна. Першими були бібліотечні працівники району, які підчас триденного семінару-практикуму, оволодівали навичками роботи в Інтернет. Використовуючи мережу Інтернету, підвищували свою кваліфікацію педагоги Сокальського району. Прагнучи зробити свої уроки цікавими, неординарними, вчителі-новатори п'яти міських шкіл проводили їх в Інтернет-центрі.

    Використовується Інтернет і при виконанні тематичних, фактографічних довідок. Для вчителів гімназії проведено екскурс "Інтернет, як джерело одержання професійної інформації". Викладачі мали можливість отримати інформацію про ресурси Інтернет, виробити нові навики, оцінити та передати іншим здобуті знання, вирішити багато проблемних питань шкільної освіти. Для гуртківців Сокальського будинку учнівської творчості пройшла актуальна мандрівка "Чарівна голка". До їхніх послуг було представлено широкий спектр Інтернет-сторінок, що містять інформацію про техніку крою, поради по шиттю і т.д. Для них розроблено рекомендаційний список "Світ захоплення". Ми регулярно проводимо презентації поетичних збірок наших поетів з Сокальщини, тепер деякі з цих збірок знаходяться в електронному варіанті на нашій сторінці.

    В нашій бібліотеці на кафедрі юнацтва діє клуб "Юні любителі художнього слова". Члени клубу відвідували електронну бібліотеку української літератури, де представлені найновіші твори наших сучасників, літературна критика, інтерв'ю та інші матеріали. Проводяться різні віртуальні подорожі. Велике захоплення викликала подорож сторінками Інтернет "Музеї України". Розроблено рекомендаційний список про українські музеї. Інтернет-центр збирав і шанувальників народної медицини. До їхніх послуг список - "Зелена аптека". Прихильники народного досвіду лікування, знайомились із сторінками з народними рецептами з лікарських рослин, історією фітотерапії. Здається на цю тематику книг немало, але інформаційні ресурси Інтернет додали інформативності в освітленні цієї теми.

    Створення Інтернет-центру в бібліотеці підняло на якісно-новий рівень інформаційне обслуговування користувачів, що сприяє утвердженню позитивного іміджу бібліотеки. Інтернет став, як для колективу бібліотечних працівників, адже нам надана можливість ознайомитись з досвідом провідних бібліотек, порівняти і оцінити свою роботу, так і для користувачів, засобом пізнання, освоєння та застосування нових технологій у навчанні і задоволенні наукових та професійних запитів.

    * * *

    Сокальська центральна районна бібліотека ім. В.Бобинського