на головну

центральна районна бібліотека

 • Нові надходження
 • Віртуальні виставки
 • Бібліотекарю
 • Акція "Книга - в подарунок бібліотеці"
 • Видатні постаті Сокальщини
 • Василь Бобинський

  бібліотека для дітей

  інтернет центр

  Пункт доступу громадян до інформації;

  творчість наших читачів

  корисні лінки

  наш край

  контакти

  архіви

  книга гостей


  багато цікавої інформації про м.Сокаль та Сокальщину можна прочитати, завітавши на сторінку

  www.sokal.lviv.ua Сокаль і Сокальщина

   

   

  Google

   

  RAM counter  Інтернет центр

  Новини Інтернет -центру

   

  30 березня 2011 року в Сокальської центральній районної бібліотеці пройшов День Інформації "Молодь за європейське майбутнє". Відбулася зустріч між представниками діючого шкільного Євроклубу Сокальської гімназії імені Олега Романіва та учнями СЗШ №5 в рамках проекту Представництва Європейського Союзу в Україні "Підтримка євроклубів в Україні у 2011 році".
  Учасниками заходу стали члени євроклубів міста, а також зацікавлені вчителі та учні, які виявили бажання перейняти позитивні практики створення та функціонування євроклубу.
  З вітальним словом до учасників заходу звернулася зав. відділу обслуговування Сокальської ЦРБ Халупник С.Г. Вона провела екскурс про історію створення Європейського Союзу та участь України в загальноєвропейських акціях. Бібліограф Панчишин К.П. ознайомила учасників заходу з книжковою виставкою "Україна на шляху до Європи" та зробила перегляд літератури.
  Досвідом та здобутками з усіма присутніми радо поділилися учні Сокальської гімназії та наставник шкільного євроклубу, вчитель англійської мови - Матвійчук А.М.
  В Інтернет-центрі бібліотеки провідний бібліограф Рижок О.Я. провела віртуальну подорож "Мережа євроклубів України", де учасники дізналися про пошук партнерів євроклубів за кордоном, про діяльність шкільних євроклубів України.
  Зустріч була корисною та нестандартною, учні євроклубу Сокальської гімназії демонстрували мультимедійні презентації своїх напрацювань.

  Довідка:
  Євроклуб – це форма організації молоді, що сприяє творчій самореалізації, залученню молоді до інформування з актуальних питань євроінтеграції, участі в європейських ініціативах, громадянській освіті та активній громадській діяльності. Євроклуби можуть реєструватись як громадські молодіжні організації, або існувати при навчальних закладах, громадських організаціях, підприємствах. Найбільш поширеними в Україні є шкільні європейські клуби (ШЄК), яких в усіх областях нараховується понад 1000, і розвиток яких підтримується Державною цільовою програмою інформування громадськості з питань європейської інтеграції України на 2008-2011 роки.

  Представництво Євросоюзу в Україні надає Євроклубам організаційну та інформаційно-методичну підтримку від моменту появи перших Євроклубів у середині 1990-х років. Посли та високопосадовці інституцій та країн-членів ЄС часто зустрічаються з євроклубівською молоддю, а учасники Євроклубів є важливими провідниками ідей об'єднаної Європи, сучасних європейських за загальнолюдських цінностей в своїх громадах, де вони реалізують численні проекти й ініціативи.

  В Сокалі активно працює 2 шкільних євроклуби, які сприяють формуванню європейської свідомості молоді, розвитку та реалізації творчих задатків, а головне активно залучають їх до участі в європейських заходах та ініціативах.

  10 червня 2009 року в Інтернет-центрі Сокальської центральної районної бібліотеки для учнів шкільних таборів пройшов інтервернісаж художніх робіт „Мистецька палітра”. Захід дозволив ознайомитися із мистецтвом відомих музеїв світу, таких як Ермітаж, Лувр, Третьяковська галерея, відвідати електронні сторінки з мистецькими доробками українських художників, віртуальні галереї видатних митців.

  Екскурсія була цікавою та пізнавальною. До того ж частина учнів вперше стикнулась з Інтернетом, але, без сумніву, відтепер вони стануть частими відвідувачами Інтернет-центру.

   

  Акція завершилась.

  10.02.2008 Триває акція „Подаруй українську книгу другу”, яка проводиться Інтернет-центром Сокальської ЦРБ

  До мешканців Сокальщини звернулися парафіяни української церкви в Мадриді (Іспанія), вихідці із Сокаля, з проханням допомогти укомплектувати бібліотеку Недільної школи українською дитячою літературою. В результаті акції було зібрано 250 книг дитячої, історичної та релігійної літератури, які на початку вересня були переправлені в Мадрид.

  Для тих, хто не встиг подарувати книгу в дитячу бібліотеку Недільної школи в Мадриді, і має таке бажання, просимо принести цю книгу в бібліотеку для дорослих в м.Сокалі на пл.Січових стрільців, 1 і ми обов'язково її передамо адресату.

  Висловлюємо щиру подяку тим, хто приєднався до акції:

  Мусі Богдану, Пенюк Ользі,
  Андрієвському Євгену, Борис Юлії,
  Білаш Віктору, Косюрі Вірі,
  Журавінським Софійці та Максиму,

  родині Дмитрука Михайла, Покотюку Анатолію,
  2-Б класу НВК "Школа-сад" (кл.Н.М.Пинка) ,
  Дитячій районній бібліотеці (дир. Дасюк Христина)
  РО "Українська молодь - Христові" (кер. Антонюк Оксана),
  Сокальській гімназії (дир. Любов Омеляш, заст. по вих. роб. Руслана Антонюк)

  і в другому турі

  Проць Оксані
  Ковальчуку Роману
  СЗШ № 4 м. Сокаля (дир. Наталя Драган )

  10.02.2008 - зібрано 90 книг

  01.10.2007 - зібрано 65 книг

  10.10.2007 р. До 65-ої річниці УПА - 14 жовтня - допоповнено розділ "ОУН - УПА" покажчика краєзнавчої літератури "Сокальщина - крізь призму віків" матеріалами в електронному вигляді

   

  30.10.2007 р. до нас завітав наш друг із Голландії Аад Хармсен (Aad Harmsen), який є представником голландської Фундації „Голландія-Україна: гуманітарна допомога і транспорт”. І цього разу не з пустими руками: він подарував дорослій та дитячій бібліотекам комп'ютер та два багатофункціональні пристрої. За що ми щиро йому вдячні.

  Районна бібліотека оголосила акцію
  „Подаруй українську книгу другу”

  Шановні краяни!

  До мешканців Сокальщини звернулися парафіяни української церкви в Мадриді (Іспанія), вихідці із Сокаля, з проханням допомогти укомплектувати бібліотеку Недільної школи українською дитячою літературою. В результаті акції було зібрано 250 книг дитячої, історичної та релігійної літератури, які на початку вересня були переправлені в Мадрид.

  Вас чекають в центральній районній бібліотеці та бібліотеці для дітей.

  Висловлюємо щиру подяку тим, хто приєднався до акції:
  Мусі Богдану Миколайовичу,
  Пенюк Ользі Володимирівні,
  2-Б класу НВК "Школа-сад" (кл.Н.М.Пинка) ,
  Андрієвському Євгену,
  Білаш Віктору
  Косюрі Вірі Григорівні ,
  Дитячій районній бібліотеці (дир. Дасюк Христина)
  РО "Українська молодь - Христові" (кер. Антонюк Оксана),
  Сокальській гімназії (дир. Любов Омеляш, заст. по вих. роб. Руслана Антонюк)
  Журавінським Софійці та Максиму
  родині Дмитрука Михайла Йосиповича
  Покотюку Анатолію Стратоновичу
  Борис Юлії Євгенівні
  читачам Сокальської районної бібліотеки для дорослих

  01.09.2007 р. зібрано 250 книг

  01.07.2007 р. - зібрано 210 книг

  17.05.2007 р. - зібрано 135 книг

  27.04.2007 р. - зібрано 100 книг

  18.04.2007 р. - зібрано 45 книг

  17.04.2007р. - зібрано 35 книг

  1.10.2006. Ми знову виграли грант!!! Сокальська бібліотека вже втретє виграла грант на Інтернет-зв'язок, цього разу за пректом LEAP Connect II від Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

  Отже, 30 вересня 2006 року дія проекту не завершується, а продовжується ще на рік. З чим і вітаємо наших користувачів.

  Отож, запрошуємо всіх бажаючих скористатися безкоштовним Інернет-зв'язком.

  В кінці травня 2006 року в нашу бібліотеку завітав Аад Хармсен (Aad Harmsen), який є представником голландської Фундації „Голландія-Україна: гуманітарна допомога і транспорт”. Це не перший його візит, перший раз він у нас побував у листопаді 2005 року, зустрічався із нашими працівниками, розпитував про проблеми з якими живуть бібліотекарі. Для п.Аада це 18 візит в Сокаль за 8 років. З його допомогою бібліотека отримала комп’ютери, столи та стільці. І, мабуть, вперше працівники бібліотеки заговорили про комп’ютеризацію робочих місць. Тепер за комп’ютерами будуть працювати у відділі комплектування та обробки літератури, в методичному відділі та в дитячій бібліотеці.

  Проект LEAP-CONNECT продовжив дію до 30 вересня 2006 року.

  Запрошуємо всіх бажаючих скористатися безкоштовним Інтернетом.

   

  20 грудня 2006 року Інтернет-центр Сокальської центральної районної бібліотеки святкує третю річницю. Інтернет-центр було створено за фінансової підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США у 2002 році. З червня місяця 2005 року проект продовжив дію завдяки участі бібліотеки у конкурсі LEAP-CОNNECT, і отримав можливість надання безкоштовного доступу до мережі Internet для читачів бібліотеки до чернвя 2006 року.
  За весь період роботи Інтерент-центр відвідало більше 5 тисяч читачів, з них 45 громадян іноземних держав. Користувачами Інтернет-центру є представники найрізноманітніших професій - вчителі, робітники, представники малого та середнього бізнесу, школярі, студенти, державні службовці. Завдяки комп'ютеризації центральної районної бібліотеки інформаційне обслуговування користувачів піднялось на якісно-новий рівень.

  3 липня 2005 року Інтернет-центр відвідала помічник радника посла з питань преси, освіти та культури Посольства США Ольга Любинецька. Вона ознайомилась із роботою Інтернет-центру, який продовжує працювати згідно гранту Відділу преси, освіти та культури Посольства США.

  В Інтернет-центрі центральної бібліотеки 1 червня 2005 розпочав дію проект LEAP-CONNECT (Інтернет для читачів публічних бібліотек), який здійснюється за часткової фінансової підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США.

  Сокальська центральна районна бібліотека взяла участь у конкурсі проектів LEAP-CONNECT, який був оголошений Відділом преси, освіти та культури Посольства США восени 2004 році, та отримала можливість продовжити надання безкоштовного доступу до мережі Інтернет для читачів бібліотеки протягом року.

  “Схід і Захід разом”, – плакатами з такими написами нас, представників Західного регіону, зустрічали на Донецькій землі. З 11 по 14 травня 2005 року бібліотекарі західного регіону стали учасниками семінару-навчальної поїздки “Проект LEAP: Підвищення ролі бібліотек в житті місцевої громади” у Донецьку область. Зустріч стала можливою завдяки уряду Сполучених Штатів Америки - поїздку на Донеччину учасникам проекту LEAP організували представники Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

  Учасники семінару в кількості 40 чоловік у Києві зустрілися з координаторами проекту: заступник аташе з питань культури Посольства США Шеріл Бистрянські, помічник радника посла з питань преси, освіти та культури Посольства США О. Любинецька, директор Центру інформаційних ресурсів Посольства США в Україні В. Пашкова і координатор Центру інформаційних ресурсів Посольства США в Україні О. Васильєв.

  Чому саме Донеччина стала місцем зустрічей бібліотечних працівників?

  В цьому регіоні України є найбільше бібліотек, в яких працюють Інтернет-центри. В останні роки за грантами Посольства США в Україні там відкрито десять Інтернет-центрів. А на Львівщині їх чотири - у Львівській державній обласній бібліотеці для дітей, Жидачівська районна ЦБС, Буська районна ЦБА та Сокальська районна ЦБС.

  Протягом чотирьох днів ми відвідали: Донецьку обласну універсальну наукову бібліотеку , Артемівську, Костянтинівську , Дружківську, Краматорську та Харцизьку міські ЦБС.

  Відкриття Інтернет-центрів у цих бібліотеках забезпечило широкий доступ читачам до різноманітної інформації, яка надає можливість для навчання, ділових контактів. змінився спосіб надання бібліотечних послуг. Це сприяло появі інноваційного підходу бібліотекарів до обслуговування користувачів і поставило перед бібліотеками нові завдання і вимоги.

  Шляхом використання можливостей Інтернет в бібліотеках організовано вільний доступ соціально-незахищених верст населення – студентів та учнів, представників громадських організацій, безробітних, військовослужбовців, людей з обмеженими можливостями.


  Населення Донецької області чисельністю 4717,5 тис. чолові обслуговують 2512 бібліотек різних систем і відомств. У бібліотеках області 155 комп’ютерів і 87 принтерів.

  У місті Дружківка відкрито десятий в області Інтернет-центр. У Донецькій ОУНБ автоматизована бібліотечно-інформаційна система , що функціонує на основі локальної мережі з 65 персональних комп’ютерів і об’єднує всі структурні підрозділи бібліотеки. На сервері бібліотеки розміщено електронний каталог.

  Як комплектуються бібліотеки Донеччини? Та ж Донецька ОУНБ на комплектування у минулому році отримала 1млн 260 тисяч. За платні послуги за минулий рік - 770,2 тис. грн..

  У Краматорську бібліотека з бюджету не отримує жодних коштів. І тому бібліотека комплектується з платних послуг, які минулого року становили 52,5 тис. грн.

  Деякі бібліотеки поєднують функції інших закладів культури. За ініціативи директора Артемівської ЦБС Анни Сторожук в бібліотеці є музей історії бібліотеки. До речі, п Анну Сторожук визнано “Людиною року” і нагороджено почесною відзнакою “Пальмою Мерцалова”, що вважається загальнолюдським символом першості і успіху. А музею палеонтології у Краматорській ЦБС можуть позаздрити навіть краєзнавчі музеї, в експозиції є і бивні мамонта і закам’янілі рештки дерев.

  За статистичним збірником “Бібліотечна Донеччина в цифрах” книги українською мовою у фондах становлять 26,3 %. Зрештою, це не вина бібліотекарів, що книги , які найбільш потрібні читачеві (з економіки, всесвітня історія, математика, біологія, хімія, фізика), видаються не українською, або не в Україні. У нашій бібліотеці цей показник також не тішить – близько 40% книг українською мовою.

  Всюди зустрічали нас привітно. Вітали і представники регіональних влад. У Костянтинівській і Дружківській бібліотеках нас зустріли з хлібом і сіллю. Біля Дружківської бібліотеки висіли плакати „Схід і Захід разом” та „Дружківка вітає учасників семінару”. У Харцизькій бібліотеці учасники клубу „Павутинка” показали театралізоване дійство „Звичайне диво”. Святкове дійство за участю творчих дітей міста організувала Артемівська бібліотека : сучасні та народні пісні і танці, вікторина, конкурси, в якому, до речі, і я взяла участь .

  Крім того, дійсно щедрою є допомога меценатів, про що хотіла б сказати окремо. У невеличкій Дружківці голова земельної комісії і депутат місцевої ради Ашот Меликбегян відремонтував дві кімнати під дитячу бібліотеку, за свій кошт придбав шість комп’ютерів, столи , сучасні стелажі з підсвіткою. А поблизу , у місті побудував приватний комплекс „МАН 55” ( гадаю що це ініціали та вік пана Ашота) з надзвичайно красивим музичним фонтаном, аналогу якого немає в Україні.

  А поза програмою семінару учасникам проекту організатори запропонували “родзинку”. В місті Соледарі нам організували екскурсію в соляну копальню на глибину майже 300 метрів. Розміри шахтової камери вражають: довжина її становить 120 м, висота майже 30 м., це, як пояснювали нам, висота 10-поверхового будинку. Завдяки її розмірам, а також абсолютній безпеці перебування в ній, шахта використовується як місце для проведення різноманітних заходів. Саме тут вперше в Україні відбувся унікальний мистецький захід - концерт симфонічної музики разом з оперною співачкою Вікторією Лук’янець. Акустика там є кращою ніж у концертних залах. До того ж легко дихати, і відчуття, ніби побував у казці.

  На згадку про себе гості долучилися до акції “Подаруй бібліотеці книгу” і поповнили фонди донецьких бібліотек новими виданнями. Від Сокальської ЦБС подаровано фотоальбом “Львівщина” та “100 видатних шедеврів архітектури України”.

  А на завершення хочу повідомити усім жителям нашого району, що й у Сокальській центральній районній бібліотеці продовжується життя Інтернет-центру. Наша бібліотека стала переможцем у конкурсі LEAP-CONNECT, і завдяки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні знову отримала можливість надавати своїм читачам безкоштовно Інтернет-послуги протягом року.

  Керівник проекту у Сокальській ЦБС
  Рижок Оля

   

  Сокальська центральна районна бібліотека взяла участь у конкурсі проектів LEAP на продовження діяльності Інтернет-центру безкоштовно для читачів бібліотеки. Проект продовжить роботу в бібліотеці у червні місяці, після підписання відповідної угоди.

  Посольство США в Україні проводить у травні 2005 р. два семінари - навчальні поїздки з теми: ”Проект LEAP: Підвищення ролі бібліотек у житті місцевої громади” для директорів бібліотек-учасників проекту “Інтернет для читачів публічних бібліотек (LEAP)”.
  11-14 травня 2005 р. така навчальна поїздка відбудеться по Донецькій області, а 24-27 травня 2005 р. по Тернопільській області.. Під час перебування у Донецькій області планується відвідати Донецьку обласну бібліотеку та бібліотеки, де відкриті Інтернет-центри: в Артемівську, Краматорську, Харцизьку, Костянтинівці. Крім відвідання бібліотек, будуть проведені зустрічі з фахівцями бібліотечної справи регіону, місцевими керівниками, презентації, навчальні семінари, обговорення широкого кола проблем, пов’язаних із завданням підвищення ролі бібліотеки в житті громади, обмін досвідом.

   

   

  Сокальська центральна районна бібліотека ім. В.Бобинського