на головну

центральна районна бібліотека

 • Нові надходження
 • Віртуальні виставки
 • Бібліотекарю
 • Акція "Книга - в подарунок бібліотеці"
 • Видатні постаті Сокальщини
 • Василь Бобинський

  бібліотека для дітей

  інтернет центр

  Пункт доступу громадян до інформації;

  творчість наших читачів

  корисні лінки

  наш край

  контакти

  архіви

  книга гостей


  багато цікавої інформації про м.Сокаль та Сокальщину можна прочитати, завітавши на сторінку

  www.sokal.lviv.ua Сокаль і Сокальщина

   

   

  Google

   

  RAM counter  Бібіліотека для дітей

  Культурні новини краю

  11-12 червня 2005 року в м. Грубешів (Польща) відбулись Х Надбужанські зустрічі, на які відбула делегація від Сокальського району, яку очолив голова РДА Олег Солодяк та заступник голови районної ради Олег Глинський. У “Надбужанських зустрічах” взяли участь колективи з Волинської та Львівської області, а також із республіки Білорусь (з Гродно (Білорусія) „Гостинець” – фольклорна капела, дитячий танцювальний колектив „Грейс” та народний ансамбль „Розмай” з Володимира-Волинська).

  Сокальський район представляли: фольклорно-етнографічний танцювальний колектив „Бужани” НД с. Ільковичі, кер. Роман Батюк, вокальний ансамбль „Любисток” РНД кер. О.Мамуладзе, а також вокалісти: лауреати фестивалю “Мамині зіроньки” Марта Процюк та Володимир Чорнило, методист районного народного дому Ольга Шевчук та соліст Свитазівського народного хору Володимир Огінський, дует інструментальний – Валентина Піскляк та Роман Козярський, троїсти музиканти- Богдан Кійко, Ольга Крикавська, Роман Козярський.

  В рамках фестивалю відбулась виставка робіт народних умільців.
  Наша майстриня Любов Ковалько, представила у Грубешові свої авторські роботи – вишиті картини.

  Фестиваль тривав 2 дні. В перший день відбувся огляд всіх колективів, які приїхали на святкування Х річниці “Надбужанських зустрічей”. А в неділю – відбулась концертна програма за участю кращих колективів, у якому взяли участь усі наші вокалісти та танцювальний колектив “Бужани”. Делегація з Сокальського району була відзначена емблемою фестивалю, у вигляді статуетки.

  ***

   

  20 березня 2005 року в районному Народному домі сокальці мали можливість ознайомитись з дивовижно-яскравим світом видатного українського митця Ліни Василівни Костенко – мислячою і самобутньою поетесою сучасності.

   

  Літературно-музичний вечір „Я вибрала долю собі сама...”, присвячений 75-річчю від дня народження Ліни Костенко підготували працівники центральної районної бібліотеки ім. В. Бобинського та працівники районної „Просвіти”. Вели його зав. відділом обслуговування ЦРБ Світлана Халупник та методист районної бібліотечної системи Наталія Жук. Роль поетеси виконала Олена Назарова – методист Народного дому. Поезії Ліни Костенко читали учні шкіл Сокальського району.

  Були інсценізовані уривки з поеми „Маруся Чурай”, звучали „Українські візерунки” з м. Соснівки.
  Перед слухачами постала мужня і сильна особистість, і водночас скромна і земна жінка, для якої найбільша нагорода в житті, її сутність є невичерпна любов народу.

  Ліна Костенко пробудила своїми творами пам’ять, яку вбивали століттями і повернула українську ідею – ідею незнищенності народу. І сьогодні вона „виставляє барикади поезії” проти бездумності. Всі учасники свята і присутні в домі стоячи заспівали „многая літа” берегині нашої духовності.


  Сокальська центральна районна бібліотека ім. В.Бобинського