на головну

центральна районна бібліотека

 • Нові надходження
 • Віртуальні виставки
 • Бібліотекарю
 • Акція "Книга - в подарунок бібліотеці"
 • Видатні постаті Сокальщини
 • Василь Бобинський

  бібліотека для дітей

  інтернет центр

  Пункт доступу громадян до інформації;

  творчість наших читачів

  корисні лінки

  наш край

  контакти

  архіви

  книга гостей


  багато цікавої інформації про м.Сокаль та Сокальщину можна прочитати, завітавши на сторінку

  www.sokal.lviv.ua Сокаль і Сокальщина

   

   

  Google

   

  RAM counter  Бібіліотека для дітей

  «ТИ НАША І СЛАВА, І ВОЛЯ, ТОМУ ТИ ЛЕГЕНДОЮ СТАВ...»

   

  Такими поетичними рядками розпочалась урочиста Академія, присвячена 90-річчю від дня народження Івана Климіва-«Легенди», що відбулася у с. Сілець з ініціативи місцевого осередку КУНу.
  Наш земляк І. Климів-"Легенда" — людина, котра ще за життя стала легендою. Він твердо стояв на своїй землі, любив Україну її народ. На святкування зібрались люди звідусюд: з Соснівки, Великих Мостів, Волсвина, Межиріччя. Розпочалося свято службою Божою і панахидою. На святу Літургію прибули декан сокальський о. Ярослав, декан червоноградський о.Зеновій, священик церкви св. Йосафата о. Михайло.
  В почесній варті біля пам'ятника стояли вояки червоноградської і сокальської станиць Братства вояків УПА. Козаки червоноградського куреня «Галицької Січі» із старовинної козацької гармати віддали честь І. Климіву, а делегації поклали квіти до підніжжя пам'ятника. Після цього учасники урочистої Академії пішли до Народного дому, де відбулось святкове зібрання і концерт. Вступне слово про життя і діяльність І. Климіва-«Легенди» мав голова сокальської організації Конгресу українських націоналістів Орест Викрикач. До слова були запрошені голова сокальської райдержадміністрації М.Пшевлоцький, заступник голови львівської обласної організації КУН Ю. Антоняк, голова соснівського товариства «Просвіта», депутат червоноградської міської ради М. Мандзюк. Спогадами про Івана Климіва поділилися колишні політв'язні В. Грабовий та В. Микитюк. До присутніх також звернувся декан сокальський о. Ярослав.
  Святковий концерт гімном ОУН «Зродились ми великої години» розпочала народна хорова капела "Галичина" сілецького Народного дому (керівник і диригент Б. Пирог). Затамувавши подих, люди слухали у її виконанні козацькі, народні та пісні визвольних змагань. Нікого не залишили байдужими вірші, присвячені І.Климіву, які написав і майстерно прочитав директор місцевої школи Петро Побережник. З хвилюванням слухали люди пісні у виконанні вокального ансамблю «Надія», а також дуетів у складі О. Кінах — Л. Хміль, Г. Турко — О. Кінах, братів Петра і Павла Турків.
  Затихли останні акорди Гімну «Ще не вмерла Україна», але люди не розходились, жваво обговорювали почуте і побачене. З їхніх посмішок, розмов можна було зрозуміти, що свято вдалося, що живе у народній пам'яті Іван Климів-«Легенда», якого у Сільці пестливо називають Іванком.
  І мов легенда, в добрий, час
  Ти став для нас велично.
  І буде Україна вічно.
  І ти, безсмертний, серед нас.

  Наталія СКОВРОН, член Сілецького осередку КУНу

  Сокальська центральна районна бібліотека ім. В.Бобинського