на головну

центральна районна бібліотека

 • Нові надходження
 • Віртуальні виставки
 • Бібліотекарю
 • Акція "Книга - в подарунок бібліотеці"
 • Видатні постаті Сокальщини
 • Василь Бобинський

  бібліотека для дітей

  інтернет центр

  Пункт доступу громадян до інформації;

  творчість наших читачів

  корисні лінки

  наш край

  контакти

  архіви

  книга гостей


  багато цікавої інформації про м.Сокаль та Сокальщину можна прочитати, завітавши на сторінку

  www.sokal.lviv.ua Сокаль і Сокальщина

   

   

  Google

   

  RAM counter  Бібіліотека для дітей

  Гордися ними

  (Про героїв УПА с.Перв'ятичі)

  Грабовий В .
  Голос з-над Бугу, 1994, 12 жовтня

   

  В 1944 році вирушили наші молоді добровольці в Карпати і Волинь, щоб влитися в сотні і загони УПА. Вирушили хлопці з великим душевним піднесенням, з горінням і поривом до боротьби за визволення України. Їх клич: “Воля або смерть! Волю людині!”

  Вони боролися до останнього патрона і той останній пускали собі в голову. Іншого виходу не було-- йшли на вірну смерть, щоб захистити свою честь і гідність від окупантів. Вони вели не рівну і завзяту боротьбу з двома окупантами – гітлерівською Німеччиною і червоною сталінщиною, які мали велику перевагу як в людях, так і в техніці.

  Це були легендарні герої. Ми гордимося ними, схиляємо свої голови перед ними, бо вони безсмертні. Нині над Україною майорить синьо-жовтий стяг як знак волі, честі і свободи. Це знак того, що до імперської минувщини більше вороття не буде.
  Наш нескорений народ заявив світові, що тільки він є господарем на своїй землі. Боляче за тих, хто не дожив до тих днів, як Симон Петлюра, Євген Коновалець, Степан Бандера, Роман Шухевич, Іван Климів-”Легенда”, полковник Василь Сидор -”Шелест” та багато знаних і не знаних.

  Доконаймо те, що не могли зробити наші батьки, брати і діди... Твердість, незламність, висока мораль, єдність всіх, кому дорога Україна, повинні нам дати сили все перемогти. Будемо рішучі у своїх діях, в розбудові незалежної Української держави.

  Сокальська центральна районна бібліотека ім. В.Бобинського