на головну

центральна районна бібліотека

 • Нові надходження
 • Віртуальні виставки
 • Бібліотекарю
 • Акція "Книга - в подарунок бібліотеці"
 • Видатні постаті Сокальщини
 • Василь Бобинський

  бібліотека для дітей

  інтернет центр

  Пункт доступу громадян до інформації;

  творчість наших читачів

  корисні лінки

  наш край

  контакти

  архіви

  книга гостей


  багато цікавої інформації про м.Сокаль та Сокальщину можна прочитати, завітавши на сторінку

  www.sokal.lviv.ua Сокаль і Сокальщина

   

   

  Google

   

  RAM counter  Бібіліотека для дітей

  Шпиталь імені "Ерцгерцогині Гізелі", якому виповнилося 120 літ

  Іван Вашків
  Голос з-над Бугу, 1998, 6 листопада
   

  Тих, які мешкають у Сокалі або кому доводилося бувати у цьому місті над Західним Бугом, не раз цікавило коли і хто спорудив лікарню, що розташовується на розі вулиць ім.. М.Шашкевича і Тар таківської. Однак довідатись про це міг далеко не кожен. Воно й зрозуміло – лікарню відкрито 3 вересня 1878 року і вже давно відійшли з життя не тільки перші її пацієнти і відвідувачі, а й ті, хто міг хоч би щось пам’ятати про роботу цього лікувального закладу за часів Австро-Угорщини і пізнішого періоду.

  А побудовано цей шпиталь за кошти гмін, Ради повітової і власників дворів та фільварків. Тоді ж, 120 літ тому, названо його іменем австрійської „ерцгерцогині Гізелі”.

  Шпиталь був розрахований на 80 ліжок і вартість лікарняного майна становила 160000 крон. У ньому працювало лишень два лікарі. Їх кількість не збільшувалась і пізніше. Принаймі відомо, що в 1914 році у цьому Сокальському шпиталі працювали „доктори” Євген Вайгель і Мирон Яюс, а обов’язки нижчого медичного персоналу виконували сестри-йосафатки.

  Старий cокальський шпиталь, якому у вересні виповнилося 120, збудований доволі добротно і нині виглядає набагато молодшим. Тепер тут знаходиться декілька відділів центральної районної лікарні.

   

  Сокальська центральна районна бібліотека ім. В.Бобинського